Strona domowa Elizy, Michała i Blanki
Michał różne
Strona główna > Różne > 
Terminal Server has exceeded max number of connections

Terminal Server has exceeded max number of connections, to komunikat znielubiany przez administratorów. Łącząc się do server azdalnie używając Remote Desktop Connections, można na niego trafić, kiedy połączonych jest maksymalna ilość osób. Domyślnie dwie.

Można wbić się na terminal servera komendą: mstsc /v:192.0.0.222 /admin (gdzie IP to adres servera do którego chcemy siędostać). Następnie korzystająć z Task Managera i zakładki Users, należy zrobić porządek z sesjami.

Data dodania: 2014-02-28 08:38:14    więcej »    
Plik vbs pobranie pliku ze strony www

Jak pobrać plik ze strony www korzystając z pliku Visual Basic script? Da się to osiągnąć dość szybko i łatwo. Wystarczy przygotować plik tekstowy test.vbs i skorzystać z kodu ...

Data dodania: 2013-09-27 11:09:04    więcej »    
odbc_connect() [function.odbc-connect]: SQL error: [Microsoft][ODBC Driver Manager] The specified DSN contains an architecture mismatch between the Driver and Application, SQL state IM014 in SQLConnect

Korzystanie z ODBC i PHP na Windows 2008 w wersji 64 bity może stanowić pewien problem. Trzeba bowiem dobrze skonfigurować ODBC. Jak to zrobić, żeby nie mieć komunikatu: odbc_connect() [function.odbc-connect]: SQL error: [Microsoft][ODBC Driver Manager] The specified DSN contains an architecture mismatch between the Driver and Application, SQL state IM014 in SQLConnect ?

Data dodania: 2012-10-31 13:26:32    więcej »    
Blueconnect problem z wyświetlaniem stron
Ponieważ mieszkamy na wsi, chcąc mieć Internet, musieliśmy skorzystać z oferty połączeń bezprzewodowych. Obecnie mamy blueconnect na kartę. Ostatnio jednak miałem problem z wyświetlaniem stron WWW. Zaraz po ustanowieniu połączenia i uruchomieniu przeglądarki, kiedy wpisywaliśmy adres jakiejśstrony, miałem najczęściej opłakany widok. Otóż na pasku statusu Internet Explorera widniał napis "Done" a strona była cała biała. Innym razem, pokazywał się klasyczny komunikat, że nie znaleziono strony o podanym adresie.
Data dodania: 2011-02-27 01:12:50    więcej »    
The SQLSERVERAGENT service hung on starting.
The SQLSERVERAGENT service hung on starting.
Taki komunikat ujrzałem pewnego dnia na serwerze z bazą danych. Oczywiście agent nie działał i nie chciał się włączyć. Jak temu zaradziłem?
Data dodania: 2010-12-27 09:34:57    więcej »    
Jak zrobić warunkowe uruchamianie procesów w SSIS.

Projektując nowe DTS’y dochodziłem do sytuacji, kiedy brakowało mi logiki wykonywania poszczególnych kroków transformacji danych. Nie raz chciałoby się wykonać jakiś kod dopiero po spełnieniu warunku i najlepiej, żeby ładnie to wyglądało w nowym GUI jaki daje nam SQL Server Business Intelligence Development Studio.

Da się to zrobić i nawet nie jest skomplikowane.
- tworzymy warunek logiczny (kwerendę, która zwraca na przykład springi „tak” lub „nie”)
- tworzymy zmienną globalną (najprościej pusty string)
- kojarzymy wynik kwerendy ze zmienną
- interpretujemy zmienną i w zależności od jej wartości wykonujemy inne procesy

Data dodania: 2009-05-22 12:58:21    więcej »    
Problem z transferem dat z Oracle 10g do MSSQL 2005.

Migrując bazę danych MSSQL z wersji 2000 do 2005, wszystkie nasze dotychczasowe DTS zostają ulokowane w Management->Legacy->Data Transformation Services. Pomijając fakt, że korzystanie ze starych DTS’ów w nowej bazie jest utrudniane na każdym kroku, to dodatkowo zauważyłem, że są problemy ze zgodnością transferu danych.

Data dodania: 2009-05-22 10:23:21    więcej »    
Problem z polskimi znakami na ovh.pl.
Jak zrobić polskie znaki na ovh.pl? Jeśli jesteś świeżym klientem ovh.pl, to zapewne napotkałeś problem z polskimi znakami na ovh.pl.na Twojej stronie.
Dzieje się tak, ponieważ baza MySQL 4.1 na ovh.pl jest standardowo ustawiona na kodowanie UTF-8 i nic tego nie zmieni.
Data dodania: 2009-05-13 09:09:21    więcej »    


Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Michał i Eliza

Blanka logo