Strona domowa Elizy, Michała i Blanki
Elizka artykuły
Strona główna > Artykuły > 
Baby boom bum - zajęcia dla dzieci w Łódzkiej Filharmonii.

Baby boom bum – baza dźwięków dla malucha, czyli co możemy zrobić dla naszych dzieci, pamiętając że możliwości uczenia się, nigdy nie są większe niż w chwili narodzin.

Prawdopodobnie każda kobieta słyszała, że w czasie ciąży ważne jest by słuchać muzyki poważnej, płód od początku ma dostarczane bodźce dźwiękowe z górnej półki a może nawet muzyka Vivaldiego czy Mozarta działają na dziecko kojąco… a po porodzie okazuje się, że malec jest geniuszem. No chyba coś w tym jest, a na pewno tak się sądzi.
Jako mama małej, rozwijającej się istotki doszłam w końcu do chwili gdy moje doświadczenie i wiedza powiedziały stop. Trzeba było poszukać dla mojego dziecka dodatkowych zajęć – choćby dlatego aby odpocząć, nie myśleć przez chwilę o tym co mogę z małą zrobić, ale i po to by wyjść z domu i wyruszyć za nową przygodą. Sama lubię śpiewać i tańczyć (nie znaczy to że potrafię), szukałam więc dla dziecka zajęć ruchowo – tanecznych. Nie mogłam chyba lepiej trafić – strzałem w dziesiątkę okazały się zajęcia Baby Boom Bum prowadzone według koncepcji prof. E.E. Gordona w Filharmonii Łódzkiej.

Data dodania: 2013-04-08 13:53:47    więcej »    
Kobieta w ciąży dla kobiet w ciąży

Kobieta w ciąży dla kobiet w ciąży

 

Rany Julek, jestem w ciąży…. i co teraz? Przecież nic nie wiem, nie jestem przygotowana, nie wiem co robić, czy już komuś powiedzieć, czy zaczekać na potwierdzenie ciąży przez lekarza i co na to przyszły tata…  Myślę, że pomimo wcześniejszych podejrzeń, sygnałów czy nawet długiego oczekiwania na ten moment wiele kobiet tak właśnie reaguje na pozytywny wynik testu ciążowego.

Te dwie kreski na teście zupełnie zmieniają świat i wywołują ogromne emocje od gigantycznej radości po skrajny lęk.

            Ponieważ sama szukałam wiedzy, porad i wsparcia na temat ciąży i nowo narodzonego dziecka, postanowiłam podzielić się swoimi doświadczeniami z przyszłymi rodzicami. Pamiętajcie jednak, że nie jestem ani położną ani pediatrą, jestem zwykłą mamą.

Data dodania: 2010-12-27 17:13:44    więcej »    


Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Michał i Eliza

Blanka logo